Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Evlenme teklifi, söz, nişan, düğün salonu belirleme, gelinlik beğenme, davetiye bastırma derken genelde en son akla gelen detaylardan birisi düğün fotoğrafçısı oluyor. Özellikle kadınlar, yıllardır hayallini kurdukları o günden kendilerine bir anı, bir nişan kalmasını çok istiyorlar; gelinliklerini bile yıllar yılı saklamalarının nedeni bu aslında. İşte bu günden geriye kalacak en güzel şeylerse yılları yılı tekrar tekrar bakılacak olan düğün fotoğrafları oluyor.

Son ana kadar profesyonel bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşmamış iseniz, özellikle İstanbul’da düğün fotoğrafçısı ile son gün anlaşabilmeniz çok zor. İnsanlar hayatlarının belki de en mutlu günü olarak gördükleri bu günde, neredeyse bütün sevdikleri ile bir arada ve bu günden geriye kalacak olan tek şeyin bu fotoğraflar olacağını bildikleri için bu işi amatör ellere teslim etmek istemiyorlar. Ayrıca gelen her davetli için o günden geriye kalacak olan bir hatıra niteliğinde olduğu için, bu fotoğrafların titizlikle ve gelen her kişiyi içine alacak şekilde çekilmesi şart oluyor.

Eskilerin evlilik fotoğrafçısı dediği ama aslında bir sanatçı olan ve bu mesleği yapanlara nasıl ulaşacağım? Düğün fotoğrafçısı fiyatları ne kadar? gibi kafanızda bir çok soru işareti olması çok normal. Özellikle fiyatlarını düşünüp henüz bir profesyonel düğün fotoğrafçısı ile görüşmeden bu işten vazgeçenler bile var. Ama bu işi bir sanat olarak görüp, yapmaktan zevk aldıkları bu işi yapanlarla görüştüğünüz zaman aslında düğün hazırlıkları içerisindeki en küçük detaylardan birisi olduğunuz rahatlıkla görebilirsiniz.

Düğün fotoğrafçısı denilince akla sadece misafirlerin kol kola girip masalarda yemek yerken çekilmiş fotoğraflarının getiriliyor olması aslında bu işin önemini anlaşılmamasının en büyük nedeni. Eğer düğün günü için profesyonel bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşmışsanız, daha günün ilk saatlerinde gelinin başının yapılıp, düğün alanına kadar geldiği her anı sizler için ölümsüzleştirecektir. Belki de bir daha o gelinliğin tekrar giyilemeyecek olduğunu düşünüp bu konuda öyle karar verilmesi gerekiyor.

Fotoğraflarınızdaki kadar güler yüzlü bir hayata merhaba demeniz dileğiyle..

“Düğün Fotoğrafçısı” için bir yanıt

  1. Bir WordPress yorumcusu7 Şubat 2019 23:38Yanıtla

    Merhaba, bu bir yorumdur.
    Yorum moderasyonuna başlamak, düzenlemek ve silmek için lütfen yönetim panelindeki yorumlar bölümünü ziyaret edin.
    Yorumcuların avatarları Gravatar üzerinden gelmektedir.

Bir yorum bırakın